YFF21SC1H470MT009N
TDK Corporation
YFF21SC1H470MT009N
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YFF21SC1H470MT009N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. YFF21SC1H470MT009N
Manufacturer TDK Corporation
Description CAP FEEDTHRU 47PF 20% 50V 0805
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Rated:50V
Tolerance:±20%
Thread Size:-
Temperature Coefficient:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series:YFF-SC
Ratings:-
Package / Case:0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Insertion Loss:30dB @ 2GHz ~ 5GHz
Height (Max):0.039" (1.00mm)
Detailed Description:47pF Feed Through Capacitor 50V 400mA 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
DC Resistance (DCR) (Max):-
Current:400mA
Capacitance:47pF