YFF21SC1H101MT000N
TDK Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YFF21SC1H101MT000N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy YFF21SC1H101MT000N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | YFF21SC1H101MT000N |
|---|---|
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Description | CAP FEEDTHRU 100PF 20% 50V 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 50V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Thread Size: | - |
| Temperature Coefficient: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Series: | YFF-SC |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad |
| Other Names: | 445-3013-1 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss: | 30dB @ 1GHz ~ 5GHz |
| Height (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Detailed Description: | 100pF Feed Through Capacitor 50V 400mA 500 mOhm 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 500 mOhm |
| Current: | 400mA |
| Capacitance: | 100pF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply YFF21SC1H101MT000N, use the request quote form to request YFF21SC1H101MT000N pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number YFF21SC1H101MT000N.The price and lead time for YFF21SC1H101MT000N depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# YFF21SC1H101MT000N.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
