YFF21PC1E104MT000N
TDK Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YFF21PC1E104MT000N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy YFF21PC1E104MT000N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | YFF21PC1E104MT000N |
|---|---|
| Manufacturer | TDK |
| Description | Filter, Feed Through, 0.1Uf, 2A, 0805 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.144 | $0.13 | $0.117 | $0.114 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 25V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Thread Size: | - |
| Temperature Coefficient: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Series: | YFF-P |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad |
| Other Names: | 445-3022-2 CKD510JB1E104S YFF21PC1E104M |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss: | 40dB @ 7MHz ~ 1GHz |
| Height (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Detailed Description: | 0.1µF Feed Through Capacitor 25V 2A 80 mOhm 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 80 mOhm |
| Current: | 2A |
| Capacitance: | 0.1µF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply YFF21PC1E104MT000N, use the request quote form to request YFF21PC1E104MT000N pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number YFF21PC1E104MT000N.The price and lead time for YFF21PC1E104MT000N depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# YFF21PC1E104MT000N.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
