YFF18PW0J475MT0H0N
TDK Corporation
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YFF18PW0J475MT0H0N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy YFF18PW0J475MT0H0N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | YFF18PW0J475MT0H0N |
|---|---|
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Description | CAP FEEDTHRU 4.7UF 20% 6.3V 0603 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 4000 pcs | 8000 pcs | 12000 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.28 | $0.27 | $0.268 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 6.3V |
|---|---|
| Tolerance: | ±20% |
| Thread Size: | - |
| Temperature Coefficient: | - |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Series: | YFF-P |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad |
| Other Names: | 445-7079-2 CKD61BJB0J475S YFF18PW0J475M |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 40 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Insertion Loss: | 40dB @ 200kHz ~ 2GHz |
| Height (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Detailed Description: | 4.7µF Feed Through Capacitor 6.3V 4A 12 mOhm 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad |
| DC Resistance (DCR) (Max): | 12 mOhm |
| Current: | 4A |
| Capacitance: | 4.7µF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply YFF18PW0J475MT0H0N, use the request quote form to request YFF18PW0J475MT0H0N pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number YFF18PW0J475MT0H0N.The price and lead time for YFF18PW0J475MT0H0N depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# YFF18PW0J475MT0H0N.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
