YF8U14-020UA3M2A14
SICK
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YF8U14-020UA3M2A14 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy YF8U14-020UA3M2A14 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | YF8U14-020UA3M2A14 |
|---|---|
| Manufacturer | SICK |
| Description | CBL FEM M8-4 TO MALE M12-4 2M |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $29.91 | $27.004 | $25.872 | |||
| 50 pcs | 100 pcs | 250 pcs | |||
| $24.255 | $23.447 | $22.153 | |||
Specifications
Data sheet
| Usage: | Industrial Environments - IP65, IP66K, IP67 |
|---|---|
| Shielding: | Unshielded |
| Series: | - |
| Other Names: | 1882-1709 2096136 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Length: | 6.56' (2.00m) |
| Detailed Description: | Cable Assembly 6.56' (2.00m) |
| Color: | Black |
| Cable Type: | Round |
| 2nd Connector Number of Positions Loaded: | All |
| 2nd Connector Number of Positions: | 4 |
| 2nd Connector: | M12 Male |
| 1st Connector Number of Positions Loaded: | All |
| 1st Connector Number of Positions: | 4 |
| 1st Connector: | M8 Female |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply YF8U14-020UA3M2A14, use the request quote form to request YF8U14-020UA3M2A14 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number YF8U14-020UA3M2A14.The price and lead time for YF8U14-020UA3M2A14 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# YF8U14-020UA3M2A14.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


