YC358LJK-0711RL
Yageo
YC358LJK-0711RL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YC358LJK-0711RL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. YC358LJK-0711RL
Manufacturer Yageo
Description RES ARRAY 8 RES 11 OHM 2512
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):11
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 (6432 Metric), Convex, Long Side Terminals
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Detailed Description:11 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2512 (6432 Metric), Convex, Long Side Terminals