YC324-JK-0782KL
Yageo
YC324-JK-0782KL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YC324-JK-0782KL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. YC324-JK-0782KL
Manufacturer Yageo
Description RES ARRAY 4 RES 82K OHM 2012
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Series:YC324
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):82k
Power Per Element:125mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2012, Convex, Long Side Terminals
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Resistors:4
Number of Pins:8
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Detailed Description:82k Ohm ±5% 125mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2012, Convex, Long Side Terminals