YC324-FK-074K3L
Yageo
YC324-FK-074K3L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YC324-FK-074K3L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. YC324-FK-074K3L
Manufacturer Yageo
Description RES ARRAY 4 RES 4.3K OHM 2012
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):4.3k
Power Per Element:125mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2012, Convex, Long Side Terminals
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Detailed Description:4.3k Ohm ±1% 125mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2012, Convex, Long Side Terminals