YC248-JR-0713RL
Yageo
YC248-JR-0713RL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YC248-JR-0713RL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. YC248-JR-0713RL
Manufacturer Yageo
Description RES ARRAY 8 RES 13 OHM 1606
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.063" W (4.00mm x 1.60mm)
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):13
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1606, Convex, Long Side Terminals
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Manufacturer Standard Lead Time:29 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Detailed Description:13 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1606, Convex, Long Side Terminals