YC248-FR-074K75L
Yageo
YC248-FR-074K75L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YC248-FR-074K75L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. YC248-FR-074K75L
Manufacturer Yageo
Description RES ARRAY 8 RES 4.75K OHM 1606
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.063" W (4.00mm x 1.60mm)
Series:YC248
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):4.75k
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1606, Convex, Long Side Terminals
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Resistors:8
Number of Pins:16
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Detailed Description:4.75k Ohm ±1% 62.5mW Power Per Element Isolated 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1606, Convex, Long Side Terminals