YC164-JR-0712KL
Yageo
YC164-JR-0712KL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YC164-JR-0712KL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. YC164-JR-0712KL
Manufacturer Yageo
Description RES ARRAY 4 RES 12K OHM 1206
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:YC164
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):12k
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Other Names:YC164J-12KTR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Detailed Description:12k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals