YC162-FR-0717K4L
Yageo
YC162-FR-0717K4L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YC162-FR-0717K4L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. YC162-FR-0717K4L
Manufacturer Yageo
Description RES ARRAY 2 RES 17.4K OHM 0606
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Series:YC162
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):17.4k
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0606, Convex
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Resistors:2
Number of Pins:4
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)
Detailed Description:17.4k Ohm ±1% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0606, Convex