YC158TJR-0715KL
Yageo
YC158TJR-0715KL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YC158TJR-0715KL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. YC158TJR-0715KL
Manufacturer Yageo
Description RES ARRAY 8 RES 15K OHM 1206
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:YC158
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):15k
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Resistors:8
Number of Pins:10
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:29 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Detailed Description:15k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals