YC124-JR-0751RL
Yageo
YC124-JR-0751RL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YC124-JR-0751RL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. YC124-JR-0751RL
Manufacturer Yageo
Description RES ARRAY 4 RES 51 OHM 0804
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 754 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs100 pcs
250 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Series:YC124
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):51
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:0804, Convex, Long Side Terminals
Other Names:YC124J-51CT
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Resistors:4
Number of Pins:8
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:29 Weeks
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Detailed Description:51 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals