YC124-JR-07390KL
Yageo
YC124-JR-07390KL
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YC124-JR-07390KL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. YC124-JR-07390KL
Manufacturer Yageo
Description RES ARRAY 4 RES 390K OHM 0804
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Series:YC124
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):390k
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0804, Convex, Long Side Terminals
Other Names:YC124J-390KTR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Resistors:4
Number of Pins:8
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:29 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)
Detailed Description:390k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals