YC124-JR-07100RE
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YC124-JR-07100RE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy YC124-JR-07100RE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | YC124-JR-07100RE |
|---|---|
| Manufacturer | Yageo |
| Description | RES ARRAY 4 RES 100 OHM 0804 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.008 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Breakdown: | - |
|---|---|
| Thickness (Max): | ±200ppm/°C |
| Temperature Coefficient: | Isolated |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm) |
| Series: | YC124 |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Ripple Current - Low Frequency: | DDRAM, SDRAM |
| Power Per Element: | 4 |
| Polarization: | 0804, Convex, Long Side Terminals |
| Output Power: | 62.5mW |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number: | YC124-JR-07100RE |
| Height - Seated (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Expanded Description: | 100 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±5% |
| Description: | RES ARRAY 4 RES 100 OHM 0804 |
| Board Material: | 8 |
| Bandwidth: | 100 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply YC124-JR-07100RE, use the request quote form to request YC124-JR-07100RE pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number YC124-JR-07100RE.The price and lead time for YC124-JR-07100RE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# YC124-JR-07100RE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
