YC102-JR-079K1L
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YC102-JR-079K1L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. YC102-JR-079K1L
Manufacturer Yageo
Description RES ARRAY 2 RES 9.1K OHM 0302
(In US Dollars)
10000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.032" L x 0.024" W (0.80mm x 0.60mm)
Series:YC102
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):9.1k
Power Per Element:31mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0302 (0805 Metric), Convex, Long Side Terminals
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:2
Number of Pins:4
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)
Detailed Description:9.1k Ohm ±5% 31mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0302 (0805 Metric), Convex, Long Side Terminals