YC102-FR-0722RT
Buy YC102-FR-0722RT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. YC102-FR-0722RT
Manufacturer Yageo
Description RES ARRAY 2 RES 22 OHM 0302
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.032" L x 0.024" W (0.80mm x 0.60mm)
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):22
Power Per Element:31mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0302 (0805 Metric), Convex, Long Side Terminals
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.018" (0.45mm)
Detailed Description:22 Ohm ±1% 31mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0302 (0805 Metric), Convex, Long Side Terminals