YB06KW01-2CF24-JB
NKK Switches
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YB06KW01-2CF24-JB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. YB06KW01-2CF24-JB
Manufacturer NKK Switches
Description LED PANEL IND GRN/RED 24V
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Wavelength - Peak:-
Voltage:24V Green, 24V Red
Viewing Angle:-
Type:LED
Termination Style:Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Series:YB
Ratings:DC
Panel Cutout Shape:Round
Panel Cutout Dimensions:0.63" (16.00mm)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Millicandela Rating:-
Lens Transparency:Diffused
Lens Style/Size:Rectangle with Flat Top, 21.00mm x 15.00mm
Lens Color:White
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Lamp Color:Green, Red
Ingress Protection:-
Features:-
Detailed Description:LED Panel Indicator Green, Red Diffused 24V Green, 24V Red 10mA Green, 10mA Red Rectangle with Flat Top, 21.00mm x 15.00mm Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Current:10mA Green, 10mA Red