Y92S-36
Omron Automation & Safety
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y92S-36 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy Y92S-36 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | Y92S-36 |
|---|---|
| Manufacturer | Omron Automation & Safety |
| Description | BATTERY LITHIUM 3V COIN 24.5MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $33.29 | $29.965 | $26.635 | |||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $23.306 | $21.308 | $19.976 | |||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 10.5g |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 3V |
| Termination Style: | Requires Holder |
| Size / Dimension: | - |
| Shipping Info: | Due to restrictions, only ground shipment is allowed. |
| Series: | - |
| Other Names: | Y92S-36-ND Y92S36 Z6283 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Discharge Rate: | - |
| Detailed Description: | Coin, 24.5mm Lithium 3V Battery Non-Rechargeable (Primary) |
| Capacity: | - |
| Battery Chemistry: | Lithium |
| Battery Cell Size: | Coin, 24.5mm |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply Y92S-36, use the request quote form to request Y92S-36 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number Y92S-36.The price and lead time for Y92S-36 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# Y92S-36.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

