Y89612
Laird Technologies - Antennas
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y89612 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy Y89612 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | Y89612 |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies - Antennas |
| Description | RF ANT 933MHZ YAGI N FEM BRKT MT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $138.381 | |||||
Specifications
Data sheet
| VSWR: | 1.5 |
|---|---|
| Termination: | Connector, N Female |
| Series: | - |
| Return Loss: | - |
| Power - Max: | 500W |
| Packaging: | Bulk |
| Number of Bands: | 1 |
| Mounting Type: | Bracket Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Height (Max): | 49.000" (124.46cm) |
| Gain: | 11dBd |
| Frequency Range: | 896MHz ~ 970MHz |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 933MHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 933MHz Yagi, 12-Element RF Antenna 896MHz ~ 970MHz 11dBd Connector, N Female Bracket Mount |
| Applications: | - |
| Antenna Type: | Yagi, 12-Element |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply Y89612, use the request quote form to request Y89612 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number Y89612.The price and lead time for Y89612 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# Y89612.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


