Y6078147R951V0L
Buy Y6078147R951V0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y6078147R951V0L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 147.951 OHM 0.3W 0.005% RAD
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
Data sheet
Tolerance:±0.005%
Temperature Coefficient:0.0ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Series:VHP103
Resistance:147.951 Ohms
Power (Watts):0.3W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Height - Seated (Max):0.450" (11.43mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:147.951 Ohms ±0.005% 0.3W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil