Y607210R0000B9L
Buy Y607210R0000B9L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y607210R0000B9L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 10 OHM 1/5W .1% RADIAL
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Series:VHP203
Resistance:10 Ohms
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.395" (10.03mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:10 Ohms ±0.1% 0.2W, 1/5W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil