Y472515R0000B0L
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y472515R0000B0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y472515R0000B0L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 15 OHM 3/4W 0.1% AXIAL
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.500" Dia x 0.625" L (12.70mm x 15.88mm)
Series:HZ
Resistance:15 Ohms
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial - 4 Leads
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:4
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:15 Ohms ±0.1% 0.75W, 3/4W Through Hole Resistor Axial - 4 Leads Non-Inductive Metal Foil