Y4725100R000D0L
Buy Y4725100R000D0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y4725100R000D0L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 100 OHM 3/4W .5% AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
250 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.500" Dia x 0.625" L (12.70mm x 15.88mm)
Series:HZ
Resistance:100 Ohms
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial - 4 Leads
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:4
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:100 Ohms ±0.5% 0.75W, 3/4W Through Hole Resistor Axial - 4 Leads Non-Inductive Metal Foil