Y470272K0000F0L
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y470272K0000F0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y470272K0000F0L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 72K OHM 1% 0.3W RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Supplier Device Package:Radial Lead
Size / Dimension:0.264" L x 0.109" W (6.70mm x 2.78mm)
Series:AUR
Resistance:72 kOhms
Power (Watts):0.3W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Height - Seated (Max):0.354" (9.00mm)
Features:Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:72 kOhms ±1% 0.3W Through Hole Resistor Radial Non-Inductive Metal Foil