Y4700399R698B9L
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y4700399R698B9L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y4700399R698B9L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 399.698 OHM 0.1% 0.3W RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Supplier Device Package:Radial Lead
Size / Dimension:0.228" L x 0.087" W (5.80mm x 2.20mm)
Series:AUR
Resistance:399.698 Ohms
Power (Watts):0.3W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Height - Seated (Max):0.256" (6.50mm)
Features:Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:399.698 Ohms ±0.1% 0.3W Through Hole Resistor Radial Non-Inductive Metal Foil