Y406650R0000C0W
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y406650R0000C0W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy Y406650R0000C0W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | Y406650R0000C0W |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay Precision Group |
| Description | FRSH2512 50R000 TCR2.5 0.25% B W |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $32.05 | |||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±0.25% |
|---|---|
| Temperature Coefficient: | ±2.5ppm/°C |
| Supplier Device Package: | 2512 |
| Size / Dimension: | 0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm) |
| Series: | FRSH |
| Resistance: | 50 Ohms |
| Power (Watts): | 1.2W |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 2512 (6432 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 225°C |
| Number of Terminations: | 2 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 24 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.64mm) |
| Features: | Non-Inductive |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 50 Ohms ±0.25% 1.2W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Non-Inductive Metal Foil |
| Composition: | Metal Foil |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply Y406650R0000C0W, use the request quote form to request Y406650R0000C0W pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number Y406650R0000C0W.The price and lead time for Y406650R0000C0W depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# Y406650R0000C0W.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

