Y40451K70000J0W
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y40451K70000J0W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y40451K70000J0W
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES SMD 1.7K OHM 5% 1/20W 0505
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.050" L x 0.050" W (1.27mm x 1.27mm)
Series:V5X5PT
Resistance:1.7 kOhms
Power (Watts):0.05W, 1/20W
Packaging:Tray
Package / Case:0505 (1313 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:1.7 kOhms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0505 (1313 Metric) Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil