Y401731R6000F9R
Buy Y401731R6000F9R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y401731R6000F9R
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES SMD 31.6 OHM 1% 1/2W 2010
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±2.5ppm/°C
Supplier Device Package:2010
Size / Dimension:0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm)
Series:FRST
Resistance:31.6 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 200°C
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:31.6 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil