Y4014110R669Q9R
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y4014110R669Q9R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy Y4014110R669Q9R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | Y4014110R669Q9R |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay Precision Group |
| Description | FRST0805 110R669 TCR2.5 0.02% S |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $40.93 | |||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±0.02% |
|---|---|
| Temperature Coefficient: | ±2.5ppm/°C |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Size / Dimension: | 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) |
| Series: | FRST |
| Resistance: | 110.669 Ohms |
| Power (Watts): | 0.2W, 1/5W |
| Packaging: | Strip |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 220°C |
| Number of Terminations: | 2 |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.64mm) |
| Features: | Non-Inductive |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 110.669 Ohms ±0.02% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Non-Inductive Metal Foil |
| Composition: | Metal Foil |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply Y4014110R669Q9R, use the request quote form to request Y4014110R669Q9R pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number Y4014110R669Q9R.The price and lead time for Y4014110R669Q9R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# Y4014110R669Q9R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

