Y21234R50000Q0L
Vishay Precision Group
Y21234R50000Q0L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y21234R50000Q0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y21234R50000Q0L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES SMD 4.5 OHM 0.02% 8W TO220-4
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.02%
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Supplier Device Package:TO-220-4
Size / Dimension:0.615" L x 0.400" W (15.62mm x 10.16mm)
Series:VPR221SZ
Resistance:4.5 Ohms
Power (Watts):8W
Packaging:Bulk
Package / Case:TO-220-4, SMD
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Number of Terminations:4
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:29 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.158" (4.01mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:4.5 Ohms ±0.02% 8W Chip Resistor TO-220-4, SMD Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil