Y175190R0000B9L
Buy Y175190R0000B9L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y175190R0000B9L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 90 OHM 1/2W .1% AXIAL
(In US Dollars)
250 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.375" Dia x 1.000" L (9.53mm x 25.40mm)
Series:HZ
Resistance:90 Ohms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:90 Ohms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Non-Inductive Metal Foil