Y1750480R000V9L
Buy Y1750480R000V9L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y1750480R000V9L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 480 OHM 0.005% 3/4W AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.005%
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.500" Dia x 0.625" L (12.70mm x 15.88mm)
Series:HZ
Resistance:480 Ohms
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:480 Ohms ±0.005% 0.75W, 3/4W Through Hole Resistor Axial Non-Inductive Metal Foil