Y174864R5320T0L
Buy Y174864R5320T0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y174864R5320T0L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 64.532 OHM .3W .01% RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.01%
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Series:HZ
Resistance:64.532 Ohms
Power (Watts):0.3W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Height - Seated (Max):0.450" (11.43mm)
Features:Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:64.532 Ohms ±0.01% 0.3W Through Hole Resistor Radial Non-Inductive Metal Foil