Y1748300R000B0L
Buy Y1748300R000B0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y1748300R000B0L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 300 OHM 0.3W 0.1% RADIAL
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Series:HZ
Resistance:300 Ohms
Power (Watts):0.3W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.450" (11.43mm)
Features:Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:300 Ohms ±0.1% 0.3W Through Hole Resistor Radial Non-Inductive Metal Foil