Y174640R0000Q0L
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y174640R0000Q0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y174640R0000Q0L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description SMR3DZ 40R000 TCR0.2 0.02% B B
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.02%
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Series:SMR1DZ
Resistance:40 Ohms
Power (Watts):0.6W
Packaging:Bulk
Package / Case:3017 J-Lead
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:40 Ohms ±0.02% 0.6W Chip Resistor 3017 J-Lead Non-Inductive Metal Foil