Y174624K3000Q5R
Vishay Foil Resistors
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y174624K3000Q5R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy Y174624K3000Q5R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | Y174624K3000Q5R |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precisio |
| Description | RES SMD 24.3K OHM 0.6W J LEAD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $23.411 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - AC: | - |
|---|---|
| Voltage - Working: | 0.6W |
| Voltage - Breakdown: | SMD |
| Thickness (Max): | ±0.2ppm/°C |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm) |
| Series: | SMR3DZ |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Polarization: | 3017 J-Lead |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | Y174624K3000Q5R |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Features: | Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding |
| FIFO's: | 2 |
| Expanded Description: | 24.3k Ohm ±0.02% 0.6W Chip Resistor 3017 J-Lead Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding Metal Foil |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±0.02% |
| Description: | RES SMD 24.3K OHM 0.6W J LEAD |
| Coating, Housing Type: | Metal Foil |
| Bandwidth: | 24.3k |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply Y174624K3000Q5R, use the request quote form to request Y174624K3000Q5R pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number Y174624K3000Q5R.The price and lead time for Y174624K3000Q5R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# Y174624K3000Q5R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


