Y1746100R000B0R
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y1746100R000B0R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y1746100R000B0R
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES SMD 100 OHM 0.1% 0.6W J LEAD
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Supplier Device Package:SMD
Size / Dimension:0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Series:SMR3DZ
Resistance:100 Ohms
Power (Watts):0.6W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:3017 J-Lead
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Failure Rate:-
Detailed Description:100 Ohms ±0.1% 0.6W Chip Resistor 3017 J-Lead Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding Metal Foil