Y17455K08500Q3R
Vishay Foil Resistors
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y17455K08500Q3R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy Y17455K08500Q3R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | Y17455K08500Q3R |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precisio |
| Description | RES SMD 5.085KOHM 0.01/4W J LEAD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $21.013 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - AC: | - |
|---|---|
| Voltage - Working: | 0.25W, 1/4W |
| Voltage - Breakdown: | SMD |
| Thickness (Max): | ±0.2ppm/°C |
| Size / Dimension: | 0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm) |
| Series: | SMR1DZ |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Polarization: | 2512 J-Lead |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | Y17455K08500Q3R |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.79mm) |
| Features: | Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding |
| FIFO's: | 2 |
| Expanded Description: | 5.085k Ohm ±0.02% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 2512 J-Lead Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding Metal Foil |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±0.02% |
| Description: | RES SMD 5.085KOHM 0.01/4W J LEAD |
| Coating, Housing Type: | Metal Foil |
| Bandwidth: | 5.085k |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply Y17455K08500Q3R, use the request quote form to request Y17455K08500Q3R pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number Y17455K08500Q3R.The price and lead time for Y17455K08500Q3R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# Y17455K08500Q3R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

