Y163225K5000T0R
Buy Y163225K5000T0R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y163225K5000T0R
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES SMD 25.5KOHM 0.01% 0.4W 2010
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.01%
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Supplier Device Package:2010
Size / Dimension:0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Series:VFCP
Resistance:25.5 kOhms
Power (Watts):0.4W, 2/5W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)
Features:Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:25.5 kOhms ±0.01% 0.4W, 2/5W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil