Y16319K31000T0R
Vishay Precision Group
Y16319K31000T0R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y16319K31000T0R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y16319K31000T0R
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES SMD 9.31KOHM 0.01% 0.3W 1506
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.01%
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Supplier Device Package:1506
Size / Dimension:0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Series:VFCP
Resistance:9.31 kOhms
Power (Watts):0.3W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)
Features:Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:9.31 kOhms ±0.01% 0.3W Chip Resistor Nonstandard Anti-Sulfur, Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil