Y162847K5000T16R
Buy Y162847K5000T16R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y162847K5000T16R
Manufacturer Vishay Precision Group
Description V/N 303138 47K500 0.01% B T 1555
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.01%
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm)
Series:VSMP
Resistance:47.5 kOhms
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Packaging:Strip
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)
Features:Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:47.5 kOhms ±0.01% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Non-Inductive Metal Foil