Y16282K40000B9W
Vishay Precision Group
Y16282K40000B9W
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y16282K40000B9W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y16282K40000B9W
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES SMD 2.4K OHM 0.1% 3/4W 2512
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm)
Series:VSMP
Resistance:2.4 kOhms
Power (Watts):0.75W, 3/4W
Packaging:Tray
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:2.4 kOhms ±0.1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil