Y16264K60754B9R
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y16264K60754B9R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy Y16264K60754B9R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | Y16264K60754B9R |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay Precision Group |
| Description | RES SMD 4.60754K OHM 0.3W 1506 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $5.412 | |||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±0.1% |
|---|---|
| Temperature Coefficient: | ±0.2ppm/°C |
| Supplier Device Package: | 1506 |
| Size / Dimension: | 0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm) |
| Series: | VSMP |
| Resistance: | 4.60754 kOhms |
| Power (Watts): | 0.3W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Number of Terminations: | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 24 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.64mm) |
| Features: | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 4.60754 kOhms ±0.1% 0.3W Chip Resistor Nonstandard Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil |
| Composition: | Metal Foil |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply Y16264K60754B9R, use the request quote form to request Y16264K60754B9R pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number Y16264K60754B9R.The price and lead time for Y16264K60754B9R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# Y16264K60754B9R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


