Y162610K0000B13W
Vishay Foil Resistors
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y162610K0000B13W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy Y162610K0000B13W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | Y162610K0000B13W |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precisio |
| Description | RES SMD 10K OHM 0.1% 0.3W 1506 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $16.44 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating - AC: | - |
|---|---|
| Voltage - Working: | 0.3W |
| Voltage - Breakdown: | 1506 |
| Thickness (Max): | ±0.2ppm/°C |
| Size / Dimension: | 0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm) |
| Series: | VSMP |
| RoHS Status: | Tray - Waffle |
| Polarization: | 1506 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | Y162610K0000B13W |
| Height - Seated (Max): | 0.025" (0.64mm) |
| Features: | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| FIFO's: | 2 |
| Expanded Description: | 10k Ohm ±0.1% 0.3W Chip Resistor 1506 Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±0.1% |
| Description: | RES SMD 10K OHM 0.1% 0.3W 1506 |
| Coating, Housing Type: | Metal Foil |
| Bandwidth: | 10k |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply Y162610K0000B13W, use the request quote form to request Y162610K0000B13W pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number Y162610K0000B13W.The price and lead time for Y162610K0000B13W depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# Y162610K0000B13W.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

