Y16254K99000Q24W
Vishay Precision Group
Y16254K99000Q24W
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y16254K99000Q24W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y16254K99000Q24W
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES SMD 4.99KOHM 0.02% 0.3W 1206
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
Data sheet
Tolerance:±0.02%
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Series:VSMP
Resistance:4.99 kOhms
Power (Watts):0.3W
Packaging:Tray
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:4.99 kOhms ±0.02% 0.3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil