Y16253K83000B9W
Vishay Precision Group
Y16253K83000B9W
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y16253K83000B9W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y16253K83000B9W
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES SMD 3.83K OHM 0.1% 0.3W 1206
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Series:VSMP
Resistance:3.83 kOhms
Power (Watts):0.3W
Packaging:Tray
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:3.83 kOhms ±0.1% 0.3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil