Y162410R0000D89R
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y162410R0000D89R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y162410R0000D89R
Manufacturer Vishay Precision Group
Description V/N 321066 10R0000 0.5% S T 1315
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Series:VSMP
Resistance:10 Ohms
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Packaging:Strip
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)
Features:Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:10 Ohms ±0.5% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Non-Inductive Metal Foil