Y14870R10000F6R
Buy Y14870R10000F6R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y14870R10000F6R
Manufacturer Vishay Precision Group
Description V/N 303144 0R1000 1.0% B T 15559
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Series:CSM
Resistance:100 mOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Strip
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Operating Temperature:-65°C ~ 170°C
Number of Terminations:4
Manufacturer Standard Lead Time:25 Weeks
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
Features:Current Sense
Failure Rate:-
Detailed Description:100 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Current Sense Metal Foil